اینترنت و وب, ترفند ها

چگونه یک رمز عبور خوب پیدا کنیم ؟

سلام , در این آموزش قرار است با هم به موضوع انتخاب یک رمز عبور (PassWord) مناسب برای اکانت های اینترنتی و مجازی خود بپردازیم . از روزی که اولین اکانت ها در شبکه های مجازی ایجاد شدند همیشه موضوع انتخاب یک پسورد مناسب بسیار بحث داغ و گسترده ای بود . صد درصد اگر پسورد های بسیار مستحکم و قدرتمند نباشند هکر های مبتدی هم می توانند با حملات بروت فورس رمز شما را پیدا کنند و از حساب کاربری شما سو استفاده بکنند .

بورت فورس چیست ؟

حملات بروت فورس  (Brute Force) نوعی از حملات کرکینگ هستند که از هیچ الگوریتم خاصی پیروی نمی کنند . این نوع حملات بی قاعده , می آیند و نزدیک ترین احتمالات به رمز عبور هستند را پیدا می کنند و می سنجند که ایا درست هستش یا خیر .بزارید یک مثال بزنم , فرض کنید که می خواهید وای فای همسایه ی خود را رمز نگاری کنید , اولین موضوع که بهش می پردازید اینه که یک پسورد وای فای شامل چند کاراکاتر می باشد ؟ که ما اینجا ۸ تا در نظر می گیریم سپس می آیید و از ۰۰۰۰۰۰۰۰ شروع می کنید به تست کردن تا ۹۹۹۹۹۹۹۹ سپس اگر رمز بین این بازه نبود می آیید و حروف را از a تا z امتحان می کنید سپس می ایید حروف و متن را باهم میکس می کنید . بعد از ان باز هم نبود می آیید و از حروف بزرگ انگلیسی  بهره می برید . دوباره از A تا Z و دوباره …. .این روش بسیار سخت و حوصله سر بره ولی خب در این حمله ها شخص کرکر می اید و با استفاده از نصب چند روبات در صفحه ی تارگت خود اینکار را راحت تر می کند .

[highlight background=”” color=””]حالا شاید فهمیده باشید که چرا می گویند از حروف بزرگ و کوچک انگلیسی + اعداد در رمز های خود استفاده کنید .?[/highlight]

اگر تا الان از رمز های ساده که فقط متشکل از حروف کوچیک انگلیسی است استفاده می کنید یا بر روی قسمت رمز اکانت های خود نظارت خاصی انجام ندادید همین حالا دست به کار شوید و رمز های عبور خود را با روش زیر ایمن بکنید .

۱۲۳۴۹۱۳

رمز عبور های قدرتمند بسازید !!

۵۶۷۸۹۰۵۴۵۶kdnw7

با استفاده از این وبسایت شما می توانید به صورت تصادفی و رندوم رمز های عبور خود را بسازید . نحوه ی کار به این صورت هست که شما تایین میکنید تا رمز عبور شما چند حرف باشد یا مثلا از چه عباراتی استفاده شود (اعداد + حروف کوچک + و … ) . بنده در زیر بخش های مختلف این وب سایت را برای شما ترجمه کرده ام :

[alert style=”warning”]برای ساخت یک پسورد و رمز عبوری که مستحکم باشد و به راحتی تحت حمله بروت فورس کرک نشود بهتر است تمام تیک ها را بزنید و بر روی (Generate secure password) کلیک کنید تا پسورد شما ساخته شود .[/alert]

Password Length : طول رمز مورد نظر

Include Symbols : کاراکاتر هایی مثل (@#$%)

Include Numbers : شامل اعداد (e.g. 123456)

Include Lowercase Characters : شامل حروف های کوچیک الفبای انگلیسی مثل   (abcdefgh)

Include Uppercase Characters : شامل حروف های بزرگ الفبای انگلیسی مثل   (ABCDEFGH )

Exclude Similar Characters : حدف عبارت های مشابه مثل  (i, l, 1, L, o, 0, O)

Exclude Ambiguous Characters : حدف کاراکاتر های مبهم مثل   ({ } [ ] ( ) / \ ‘ ” ` ~ , ; : . < > )
و بقیه ی گزینه ها که تیکشون چه باشه چه نباشه زیاد فرق نمی کنه  چون گزینه های بالا خودشان برای ساخت یک رمز عبور قوی کافی هستند .رمز عبور خود را درون نوت پد نگه دارید و هروقت می خواهید از آن استفاده کنید فایل نوت پد را باز کرده و رمز عبور خود کپی بگیرید و وارد فیلد ورودی کنید .

دیدگاهتان را بنویسید