سخت افزار

تعویض هارد لپ تاپ سونی

نحوه تعویض هارد لپ تاپ سونی

در این آموزش به سمت سخت افزار کامپیوتر می‌رویم و می‌خواهیم نحوه تعویض هارد لپ تاپ سونی را انجام دهیم. با ما همراه باشید.

ممکن است هنگام روشن کردن لپ تاپ خود با ارور S. M. A. R. T. Hard Drive Detects Error. Please consider to back up the Hard Drive مواجه شوید که نشان دهنده‌ی این است که صندوقچه‌یِ Smart هارد دچار مشکل شده و باید از هارد بک آپ بگیریم. بهتر است هارد تعویض شود.

تعویض هارد لپ تاپ ، ارور SMART

SMART یا اسمارت مخفف Stands for Self Monitoring Analysis and Reporting Technology است و هدف آن برای محافظت کردن از اطلاعات قبل از خراب شدن هارد می باشد.

وجود پیغام اسمارت یا Smart اعلام خطر به معنی در حال خراب شدن هارد است. نشان دهنده آنست که هارد ما مشکل دارد و باید هر چه سریعتر اطلاعات را جایی دیگر کپی کنید. این قابلیت در همه مدل هارد دیسک استاندارد است و موقعیت هارد را نمایش میدهد.

بایوس بیشتر مادربردها قابلیت و نرم افزار نمایش اسمارت را دارد.
اکثر اینگونه خرابی ها تعمیر یا بازیابی اطلاعات میگردد و قابل رفع می باشند.
بخاطر مشکلات و خرابی سکتورهایی که اینگونه هاردها دارند برای ریکاوری اطلاعات آنها نباید از نرم افزار استفاده کرد.
برای اینکه امکان از دست دادن اطلاعات برای همیشه وجود دارد.

برای رفع مشکل smart هارد باید به ساختار کامل فرمتهای FAT و NTFS یا لینوکس و مک آشنا بود و تمامی فایل سیستم ها را به خوبی دانست و تجزیه و تحلیل کرد.

برای دیدن روش کار فیلم زیر را ببینید.

در این آموزش ما قصد داریم که هارد آسیب دیده را با هارد جدید تعویض کنیم. با ما همراه باشید تا یاد بگیرید بدون مشکل هارد لپ تاپ خود را در صورت لزوم تعویض کنید.

[jwplayer mediaid=”5850″]

می توانید فیلم را دانلود کند.

دانلود فیلم

2 نظر در “تعویض هارد لپ تاپ سونی

  1. آرمان گفت:

    عالی بود مهندس ممنون

  2. یوسفی گفت:

    سلام
    ممنون لطف شما
    آرزوی موفقیت برای شما

دیدگاهتان را بنویسید